'İTÜ MEZUNLARI TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU'NDAN GAZİANTEP KONSERİ Haberi

'İTÜ MEZUNLARI TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU'NDAN GAZİANTEP KONSERİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kültür etkinlikleri kapsamında 08 Ekim tarihinde, Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Konferans Salonu’nda ‘İtü Mezunları Türk Müziği Topluluğu’ konser programı gerçekleşti.

1974 yılında İTÜ öğrencileri tarafından; Makine Fakültesi öğrencisi Osman Simav ve arkadaşlarının girişimi, dönemin öğretim görevlilerinin ve idarecilerinin desteği ile kurulan koronun sahne aldığı konser iki bölümden oluştu. 24 parçanın icra edildiği konser dinleyenlerden büyük beğeni topladı. 

Konser programının ardından, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin tarafından Şef İnci Çayırlı’ya çiçek takdim edildi.

İTÜ MEZUNLARI TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU HAKKINDA

1974 yılında İTÜ öğrencileri tarafından; Makine Fakültesi öğrencisi Osman Simav ve arkadaşlarının girişimi, dönemin öğretim görevlilerinin ve idarecilerinin desteği ile kuruldu. İTÜ Türk Müziği Korosu 1977-1985 yılları arasında İnci Çayırlı’nın şefliğinde en parlak dönemini yaşadı. İTÜ Türk Müziği Korosu’na devam etmiş mezunları 1988 yılında tekrar bir araya gelerek, İTÜ Mezunları Türk Müziği Topluluğunu kurdu ve İnci Çayırlı koronun hem genel sanat yönetmenliği hem de koro şefliğini üstlendi.

İTÜ MTMT, Uluslararası İstanbul Festivali’nde 8 yıl üst üste konserler verdi, pek çok radyo ve televizyon programı yaptı. Rusya Başkırdistan Özerk Cumhuriyeti, Yarımca Kültür ve Sanat Festivali, Yapı Kredi Gençlik Festivali, Rumeli Hisarı’nda, İTÜ etkinlikleri gibi önemli organizasyonlarda özel konserler verdi.

1996 yılında Yapı Kredi Gençlik Festivali kapsamında verdiği konser sonrası çalışmalarına ara veren İTÜ MTMT, 17 yıllık aranın ardından İTÜ 240. yıl, İTÜ Türk Müziği Korosu 40. yıl kutlamaları kapsamında 2013 Nisan ayında çalışmalarına tekrar başladı. İTÜ Türk Müziği Korosu’nun kuruluşunun 40.yılı anısına, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda 21.10.2013 tarihinde verilen konser, sanat çevreleri, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı ve İTÜ’lüler tarafından büyük beğeni topladı. İTÜ MTMT büyük beğeni toplayan bu konser sonrasında çalışmalarına, yurt içi ve yurt dışında önemli organizasyonlarda konserler vermeye devam etmektedir.

20 Nisan 2019 tarihinde, İTÜ Mezunları Türk Müziği topluluğu, İTÜ Maçka Yerleşkesi Mustafa Kemal Amfisinde verdiği konser ile 45. Kuruluş yıldönümünü kutlamıştır

SAZ SANATCILARI:

 

Bahadır ŞENER – Kanun

Ayhan ÇAKIR – Keman

Erdinç KADIOĞLU – Ritm

Hasan PERÇİNER – Ud

Serdar AÇIN – Viyolonsel

KADIN KORİSTLER:

 

A. Berna ERDOĞAN – Bilgisayar Mühendisi

Birsen KONUK – İşletme Mühendisi

Ferhan İlter Köseoğlu – Çevre Mühendisi

Filiz GÜROL – Matematik Mühendisi

Filiz KARAOSMANOĞLU – Kimya Mühendisi

İlknur KORAL – Matematik Mühendisi

Keriman ASSOY – Mimar

Mehasin GÜNEŞ – Kimya Mühendisi

Neşe TARAKCI – Harita Mühendisi

Nurcihan SAYDAM – Mimar

Nurşen ÖZKANDEMİR – Matematik Mühendisi

ERKEK KORİSTLER:

 

Cüneyt ÖNKOL – Makine Mühendisi

Gültekin ÇİLEKAR – Mimar

Hasan KAYHAN – Matematik Mühendisi

Hüseyin CEVAHİROĞLU – Kimya Mühendisi

Hüseyin Reşit ÖZ – İşletme Mühendisi

Kemal KAYNAR – Maden Mühendisi

Lemi KIVRAK – Elektronik Mühendisi

Metin CANBAZ – İnşaat Mühendisi

Murat SIVACI – İnşaat Mühendisi

Mustafa KARAKAPICI – Makine Mühendisi

Sedat KARAKURT – Makina Mühendisi

Serdal TÜMER – Türk Musikisi Devlet Konservatuarı

 

Tevfik YILDIRIM  – Makine Mühendisi

Etkinlik ile ilgili Resimler

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihi 2019-10-08
Etkinlik Saati
Etkinliğin Yapılacağı Yer Büyükşehir Konferans Salonu
Bilet Satış Yerleri
Bilet Fiyatı


Bazı Projeler

Haberler