Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Logosu

GAP GÖRME ENGELLİLER OKULU ÖĞRENCİLERİ ÇOCUK KÜTÜPHANESİ İLE BULUŞTURULDU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte, GAP Görme Engelliler Okulu öğrencileri engelsiz kütüphane olan Çocuk Kütüphanesi ile buluşturuldu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler ve Kütüphane Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Çocuk Kütüphanesi’nde düzenlenen etkinlikle, GAP Görme Engelliler Okulu öğrencileri kitap ve kütüphane ile buluşturularak, gün boyunca çeşitli oyunlar, etkinlikler yapılarak, çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

“Görüyorum, Duyuyorum, Biliyorum Oyunu” ile keyifli vakit geçiren çocuklar, resim atölyesinde hayal güçlerini kullanarak resimler yaptılar, şarkılar söylediler.

Görme engelli çocuklarımız engellerin olmadığını, mühim olan şeyin engeli, engel olarak görmemekle mümkün olabileceğini gösterdiler. Bu toplumun önemli bir parçası olduklarını, onların da bize çok şey öğrettiklerini anlatmaya çalıştılar. Görmemenin, yaşamlarında varmak istedikleri noktaya ulaşmada bir engel olmadığının altını çizdiler. Hem eğlendiler, hem eğlendirdiler. Görebilen diğer bütün çocuklara iyi bir örnek teşkil edip, yol göstermede önemli bir yol kat ettiler. Kütüphanede çok iyi vakit geçiren çocuklarımız, mutlu ve memnun bir şekilde ayrıldılar.

Etkinlik ile ilgili Resimler

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihi 2018-05-14
Etkinlik Saati
Etkinliğin Yapılacağı Yer
Bilet Satış Yerleri
Bilet Fiyatı

Bazı Projeler

Haberler