Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Logosu

MİNİK ŞEFLER MUSEM’DE SELİN KUTUCULAR İLE BULUŞTU

Ekranların sevilen yüzü ve aynı zaman da çocukların kitaplarıyla ilgi odağı olan Çocuk kitap yazarı Selin Kutucular, 1-2 Şubat tarihlerinde Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi’nde mutfağa meraklı küçük şeflerle bir araya geldi. 3 farklı gruptan oluşan 75 öğrencinin yer aldığı etkinlikte Büyükada’nın Küçük Şefi kitabında yer alan büyülü tarifler yapıldı.

Sevimli davranışları ve güler yüzlülüğü ile dikkat çeken Selin Kutucular’ın her bir tarifinin aslında özel bir anısı olduğunu ve sevgiyle yaptığını çocuklarla paylaşarak onlara masal tadında bir gün yaşattı. Kitapta yer alan tariflerden; doğum günü pastası, yalancı su böreği, kopuk kurabiye, mahlepli çatalı çocukların evlerde yapabileceği yöntemle gösterip, aslında mutfakta pasta yapmanın hiç zor olmadığını vurguladı.

Küçük gurmeler mutfağa girdiği andan itibaren masaların havası değişti. Onlar evde annelerine yardım eden bir birey oldular. Mutfağa meraklı çocukları gören yazar Selin Kutucular, ebeveynlere bir mesajlar verdi. “ Çocukları mutfaktan uzak tutmamaya özen gösterin, bırakın dağıtsınlar, kırsınlar, pişirsinler ama kültürümüzle yaşamayı da öğrensinler” şeklinde konuştu. Etkinlik sonunda ise, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından “Büyükada’nın Küçük Şefi” kitabı çocuklara hediye edildi. 

Harika günlerin yaşandığı bu mutfakta yemek yapmak ve öğrenmek büyülü bir yer…

Etkinlik ile ilgili Resimler

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihi 2018-02-01
Etkinlik Saati
Etkinliğin Yapılacağı Yer Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi
Bilet Satış Yerleri
Bilet Fiyatı

Bazı Projeler

Haberler