Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Logosu

SANKO ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE ORYANTASYON GEZİLERİ DÜZENLENDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından Gaziantep tanıtım gezileri düzenlenmeye devam ediyor.

Gaziantep’e yeni gelen öğrencilere Gaziantep tanıtım gezileri düzenlenerek adaptasyon süreçlerine katkıda sağlamak amacıyla, Gaziantep’te yer alan tarihi mekanlar ve müzelere geziler düzenlenmektedir.

Gezi kapsamında Kültür yolu üzerinde yer alan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı müzeler ziyaret edilmekte, Türkiye’de açılan ilk Hamam Müzesi gezilerek Gaziantep’in hamam kültürü; Emine Göğüş Mutfak Müzesi’nde Gaziantep’in Mutfak kültürü; Kale altı çevresi gezilerek Gaziantep’in destansı mücadelesini anlatan Gaziantep Kahramanlık ve Panorama Müzesi ziyaretleri gerçekleştirilmektedir. Kendirli Gazi Kültür Merkezi’nde Gaziantep’in tarihini anlatan özel olarak hazırlanmış hologram gösteri izlenmekte, ardından şehitlik ziyaret edilmektedir. Gezi güzergahı Gaziantep’in tarihi Bey Mahallesin’de devam etmekte, Bey Mahallesin’de bulunan Atatürk Anı Müzesi, Gaziantep Oyun ve Oyuncak Müzesi ve Ali İhsan Göğüş ve Atatürk Araştırmaları Merkezi ziyaret edilmektedir

Etkinlik ile ilgili Resimler

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihi 2017-10-07
Etkinlik Saati
Etkinliğin Yapılacağı Yer
Bilet Satış Yerleri
Bilet Fiyatı

Bazı Projeler

Haberler