SULTAN-UL BAHREYN BELGESEL MÜZİKALİ SAHNELENDİ Haberi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Logosu

SULTAN-UL BAHREYN BELGESEL MÜZİKALİ SAHNELENDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Geleneksel Anadolu Kültür ve Sanat Atölyeleri Akademisi tarafından “Sultan-ül Bahreyn İki Denizin Sultanı” belgesel müzikali gerçekleşti.

Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda Gaziantepli sanatseverlerin beğenisine sunulan, senaristliğini ve yönetmenliğini Işın Fırat’ın üstlendiği belgesel müzikalde, Selçuklunun Anadolu’ya göçünden itibaren Anadolu topraklarında yaşanmışlıkları, Türklerin kahramanlıkları, maneviyata, sanata ve eğitime verdiği değer anlatıldı.

Türk kültürüne katkı sunmak,Türk kültürünü tanıtmak,tarihi,kültürel ve sosyal bağları kuvvetlendirmek, Türk dünyasının sanat ve kültür hayatını tüm Türk ve dünya coğrafyasıyla paylaşmak amacıyla gerçekleştirilen  projede, Selçuklu’nun bu topraklara kazandırdığı il, ilçe, kasaba ve köylerdeki cami, han, kervansaray, imaret, kümbet, köprü, çeşme ve medrese gibi yapıtlar, Konya Olgunlaşma Enstitüsü’nün Selçuklu kostümleri ve özgün müziklerine yer verildi.

İzleyenlerden büyük beğeni toplayan “Sultan-ul Bahreyn” İki Denizin Sultanı belgesel müzikalin ardından Işın Fırat izleyen ve gelen herkese teşekkürlerini sunarak Konya Olgunlaşma Enstitüsü Emel Tosun Akmeşe’ye ayrıca teşekkür etti. Müzikali hayranlıkla izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Hatice Nur Yerlikaya ve Zeugma Mozaik Müzesi Müdiresi Emine Öztürk tarafından Işın Fırat ve ekibine çiçek takdim edildi.

Etkinlik ile ilgili Resimler

Etkinlik Detayları
Etkinlik Tarihi 2018-10-01
Etkinlik Saati
Etkinliğin Yapılacağı Yer Büyükşehir Konferans Salonu
Bilet Satış Yerleri
Bilet Fiyatı


Bazı Projeler

Haberler

 • GÜZELYURT KONUTLARINDA SATIŞLAR DEVAM EDİYOR

     Göçle beraber artan konut sıkıntısını gidermek amacıyla toplu konut projelerini hızlandıran Büyükşehir Belediyesi,  Aydınlar, Seyrantepe ve Güzelyurt mahallelerini kentsel dönüşüm projesi kapsamına aldı, bu alanları toplu

 • 450 ÇOCUK, UÇURTMA ŞENLİĞİ'NDE BULUŞTU

     Alleben Göleti’nde gerçekleştirilen 2’nci Uçurtma Şenliği’nin açılışında konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Latif Karadağ, “Çok güzel görünüyorsunuz, keyifli anlar yaşı

 • OKUMANIN BÜYÜSÜ GAZİANTEP'İ SARACAK

     CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından organize edilen CNR Gaziantep Kitap Günleri'ne 100'ün üzerinde yayınevi, 200 markasıyla katılacak. Organizasyonda çocuklara ve gençlere yönelik özel etkinlik alanları oluşturulacak.

 • MUHTARLIK KUPASINI NİZİPSPOR İKİNCİ KEZ KAZANDI

     Final maçının başlama vuruşunu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, muhtarlar için akademi açtıklarını söyledi. Yöneticini kendini iyi yetiştirmesi ve dünyada olup bitenleri takip etmesi gerektiğini ifade eden Şahin,