BÜYÜKŞEHİR’DEN İLÇELERE 34 SOSYAL TESİS
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Logosu

BÜYÜKŞEHİR’DEN İLÇELERE 34 SOSYAL TESİS

   Sosyal belediyeciliğin gerekliliğin yerine getirmek adına şehir merkezlerinin yanı sıra taşra ilçeleri ve bunlara bağlı yeni mahallelerin (köylere) hizmetlerini eksik etmeyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, nüfusu yoğun olan yerlere sosyal tesis yapımını sürdürüyor.

 

   Son 3 yıl içinde merkez ilçe ve mahallelerinde 34 adet sosyal tesis yapan Büyükşehir’in bu hizmeti bölgedeki vatandaşların yüzünü güldürüyor.

Oğuzeli’nin Körkün Mahallesi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisi’nden mahalleli vatandaşların memnun olduğunu dile getiren mahalle muhtarı Yakup Karacan, “Yapılan bu hizmetten ben ve mahallem oldukça memnunuz. Örneğin daha önce mahallemizde bir cenaze olduğunda çadırlarda sıkıntı çekiyorduk. Şimdi bina içerisinde kadınlar ayrı bölümde, erkekler ayrı bölümde taziyelerini yapabiliyor. Sosyal tesisimizi toplu sohbet ve toplantılarda da kullanabiliyoruz. Yaz ve kış mevsimlerinde vatandaşın önemli bir eksiğini gideriyor. Yapanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Karacan, bir yıldan buyana hizmet veren sosyal tesisin ortalama 4 bin 500 nüfusa hizmet verdiğini kaydetti.

Mahalle sakinlerinden Mustafa Polat ise, sosyal tesisin mahalleye ayrı bir değer kattığını ifade ederek, vesile olanlara teşekkür etti.

Mehmet Bozoğlan isimli mahalle sakini de, hizmetlerin kötüsünün olmayacağın, sosyal tesisin de bunlardan birisi olduğunu söyledi. Taziyeleri önceleri çadırlarda yaptıklarını, soğuk ve yağışlı kış aylarında zorlandıklarını belirten Bozoğlan, yaz aylarında ise güneşten etkilendiklerini vurguladı. Bozoğlan, “Daha önceki teziyelerde sokaklarda veya caddelerde oturuyorduk. Tesisimiz yapıldıktan sonra bu sorunumuz ortadan kalktı. Elektrik, ısınma, çay-şeker ikramı gibi sorunlarımız da bitti. Misafirlerimizi daha kolay ağırlıyoruz. Hem taziyeye gelen vatandaşlar hem de cenaze sahibi hizmetlerden mumnun. Hizmet getirenden Allah razı olsun” ifadelerini kullandı. 

Bu Haber 2017-11-24 11:25:32 Tarihinde Eklenmiştir.Bazı Projeler

Haberler

 • GÜZELYURT KONUTLARINDA SATIŞLAR DEVAM EDİYOR

     Göçle beraber artan konut sıkıntısını gidermek amacıyla toplu konut projelerini hızlandıran Büyükşehir Belediyesi,  Aydınlar, Seyrantepe ve Güzelyurt mahallelerini kentsel dönüşüm projesi kapsamına aldı, bu alanları toplu

 • 450 ÇOCUK, UÇURTMA ŞENLİĞİ'NDE BULUŞTU

     Alleben Göleti’nde gerçekleştirilen 2’nci Uçurtma Şenliği’nin açılışında konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Latif Karadağ, “Çok güzel görünüyorsunuz, keyifli anlar yaşı

 • OKUMANIN BÜYÜSÜ GAZİANTEP'İ SARACAK

     CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından organize edilen CNR Gaziantep Kitap Günleri'ne 100'ün üzerinde yayınevi, 200 markasıyla katılacak. Organizasyonda çocuklara ve gençlere yönelik özel etkinlik alanları oluşturulacak.

 • MUHTARLIK KUPASINI NİZİPSPOR İKİNCİ KEZ KAZANDI

     Final maçının başlama vuruşunu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, muhtarlar için akademi açtıklarını söyledi. Yöneticini kendini iyi yetiştirmesi ve dünyada olup bitenleri takip etmesi gerektiğini ifade eden Şahin,