BÜYÜKŞEHİR’DEN İLÇELERE 34 SOSYAL TESİS 
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Logosu

BÜYÜKŞEHİR’DEN İLÇELERE 34 SOSYAL TESİS

   Sosyal belediyeciliğin gerekliliğin yerine getirmek adına şehir merkezlerinin yanı sıra taşra ilçeleri ve bunlara bağlı yeni mahallelerin (köylere) hizmetlerini eksik etmeyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, nüfusu yoğun olan yerlere sosyal tesis yapımını sürdürüyor.

 

   Son 3 yıl içinde merkez ilçe ve mahallelerinde 34 adet sosyal tesis yapan Büyükşehir’in bu hizmeti bölgedeki vatandaşların yüzünü güldürüyor.

Oğuzeli’nin Körkün Mahallesi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisi’nden mahalleli vatandaşların memnun olduğunu dile getiren mahalle muhtarı Yakup Karacan, “Yapılan bu hizmetten ben ve mahallem oldukça memnunuz. Örneğin daha önce mahallemizde bir cenaze olduğunda çadırlarda sıkıntı çekiyorduk. Şimdi bina içerisinde kadınlar ayrı bölümde, erkekler ayrı bölümde taziyelerini yapabiliyor. Sosyal tesisimizi toplu sohbet ve toplantılarda da kullanabiliyoruz. Yaz ve kış mevsimlerinde vatandaşın önemli bir eksiğini gideriyor. Yapanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Karacan, bir yıldan buyana hizmet veren sosyal tesisin ortalama 4 bin 500 nüfusa hizmet verdiğini kaydetti.

Mahalle sakinlerinden Mustafa Polat ise, sosyal tesisin mahalleye ayrı bir değer kattığını ifade ederek, vesile olanlara teşekkür etti.

Mehmet Bozoğlan isimli mahalle sakini de, hizmetlerin kötüsünün olmayacağın, sosyal tesisin de bunlardan birisi olduğunu söyledi. Taziyeleri önceleri çadırlarda yaptıklarını, soğuk ve yağışlı kış aylarında zorlandıklarını belirten Bozoğlan, yaz aylarında ise güneşten etkilendiklerini vurguladı. Bozoğlan, “Daha önceki teziyelerde sokaklarda veya caddelerde oturuyorduk. Tesisimiz yapıldıktan sonra bu sorunumuz ortadan kalktı. Elektrik, ısınma, çay-şeker ikramı gibi sorunlarımız da bitti. Misafirlerimizi daha kolay ağırlıyoruz. Hem taziyeye gelen vatandaşlar hem de cenaze sahibi hizmetlerden mumnun. Hizmet getirenden Allah razı olsun” ifadelerini kullandı. 

Bu Haber 2017-11-24 11:25:32 Tarihinde Eklenmiştir.Bazı Projeler

 • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

     Büyükşehir Belediye Meclisi temmuz ayı toplantısının ikinci bileşimi, Büyükşehir Belediyesi başkan vekili Osman Toprak başkanlığında gerçekleşti. Bileşimde görüşülen 97 gündem maddesinin 31’i oy çokluğuyla, 57&r

 • 15 TEMMUZ GÜNÜ BELEDİYE OTOBÜSLERİ VE TRAMVAYLAR ÜCRETSİZ

     Ulaşım Planlama ve Raylı Hizmetler Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; 15 Temmuz Pazar günü vatandaşların belediye otobüsleri ile tramvaylara ücretsiz binebilecekleri açıklandı.  

 • 12 BRANŞTA 20 BİN ÖĞRENCİYE YAZ SPOR KURSU

     Etik değerlere sahip sporcuların yetişmesi, sporun yaygınlaşması ve yaşam biçimi haline getirilmesi için açılan spor okulunda çocuklar ücretsiz faydalanıyor. 12 ayrı branşta verilen yaz spor eğitiminde öğrencilere takım ruhuyla payla

 • BAŞKAN ŞAHİN: 15 TEMMUZ HAİNLERİ, İMAN VE BAYRAĞIN AHENKLEŞEN KUDRETİYLE YOK EDİLDİ

      15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Şahin, 15 Temmuz 2016'nın hainlere karşı kazanılan destansı bir zaferin tarihe altın harflerle yazıldığı bir zaman dilimi olduğunu belirtti. Şahin, şunları aktardı: “O gece T&u

Haberler