'ÇOCUKLAR GÜLSÜN' DİYE BAŞLATTIKLARI EĞELENCE İLE BİNLERCE ÖĞRENCİYİ SEVİNDİRDİLER
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Logosu

'ÇOCUKLAR GÜLSÜN' DİYE BAŞLATTIKLARI EĞELENCE İLE BİNLERCE ÖĞRENCİYİ SEVİNDİRDİLER

   Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılında hayata geçirdiği “Okulda Şenlik Var” projesi ile şuana kadar 87 bin öğrenciye ulaşıldı.

 

   Eğitimin yanı sıra öğrencilere sosyal belediyeciliğin gerekliliği anlayışı ile çeşitli etkinlikler yapan Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü 92 okuldan 78 bin öğrenciye ulaştı.

2018 yılında 100 bin öğrenci hedefiyle yola çıkan “Okulda Şenlik Var” ekibi, genelde kırsal ve köylerde bulunan okullara giderek buradaki öğrencileri sportif faaliyetlerle buluşturuyor.

Yılsonunda 100 bin öğrenci hedefine ulaşmak için çalışmalarını devam ettiren ekip, her gün şehir merkezi ve ilçelerde 1 okula giderek yüzlerce öğrenciyle buluşuyor.

Proje kapsamında, okul bahçelerinde kurdukları oyun alanlarında mini voleybol, mini futbol, mini atletizm, adadan adaya, kuyruğunu koru, tünel gibi oyunlarla çocuklar eğlenceli dakikalar yaşıyorlar.

Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü yetkilileri, bu yılsonunda 100 bin öğrenciye ulaşmak istediklerini ifade ederek, “Çocuklar gülsün diye çıktığımız bu yolda özellikle kırsal kesimlerde ve köylerdeki spor yapma imkânı bulamayan çocuklara ulaşıp onların mutlu olması sağlayıp dokunabildiğimiz kadar çok çocuğun gülümsemesini sağlamak istiyoruz. Çocukların spor yolu ile eğlenerek öğrenmesini, ruhsal ve fiziksel olarak gelişimlerini arttırmak, belirli bir disiplin içerisinde ekip ruhu ile hareket etmelerini ve çocukların yeteneklerini keşfedip ortaya çıkarmalarını istiyoruz” bilgisini verdiler.

“Okulda Şenlik Var” projesinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu 10 eğitmen ile birlikte haftada en az 5 okula gidildiği belirtildi.

 

 

Bu Haber 2018-10-24 09:38:53 Tarihinde Eklenmiştir.Bazı Projeler

 • BAŞKAN ŞAHİN, İSLAHİYE'DE HALKA SESLENDİ

     ŞAHİN: İSLAHİYE’Yİ ÇOK ÖZEL SEVİYORUZ Başkan Fatma Şahin, “Bu soğuk geceyi kalbiyle ısıtan İslahiyelilere şahit ol yarabbi, bu güzelliği 31 Martta destana çevireceğiz. 31 Martta bu kalabalık yeni bir zaferin işareti olacak, İslahiye

 • TÜRKİYE'DE, AVM YIKIP MEYDAN YAPAN TEK BÜYÜKŞEHİR!

     KİTAP KAFE VE MEYDAN YAPILDI Şehrin göbeğindeki Alışveriş Merkezi’ni (AVM) yıkarak onun yerine meydan ve meydan içerisine kitap kafe kuran tek belediye olma özelliğini taşıyan Büyükşehir Belediyesi, eğitime katkı sunmak için 2014-201

 • ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÖZEL SERGİ!

     Mutlu Kafe’de açılan el işleri sergisi, Hacı Lütfiye Şireci Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ne giden özel eğitim öğrencilerinin becerilerini yansıttı, birbirinden ilginç çalışmalar görücüye çıktı.

 • BAŞKAN ŞAHİN, SOSYAL PROJELERİYLE GÖZ DOLDURDU

     SOSYAL HAYATIN HER NOKTASINA DOKUNULDU Şehirde yaşayan 1 milyon genci sahiplenen Büyükşehir Belediyesi, madde bağımlılığıyla mücadele çalışmaları kapsamında uyuşturucunun yoğun kullanılan mahalleleri taradı, aileler uzman ekipler tarafından bilin

Haberler