Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Logosu

GAZİANTEP KART SİSTEMİ” AKTİFLEŞTİ

31 AĞUSTOS TARİHİNE KADAR KARTLAR DEĞİŞTİRİLMELİ

 KART DEĞİŞİM BAŞVURULARI 1 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

   Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan, akıllı şehir ve akıllı ulaşım alanında birçok yeniliği bulunduran “Gaziantep Kart” sistemi aktifleşti.

 

 

   Mevcutta kullanılan “Kart 27” toplu taşıma bilet sisteminin süresinin dolması nedeniyle harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, gelişen teknolojiye uygun düzenlenen Gaziantep Kart sistemiyle gerek yüksek güvenliği, gerekse kullanıcılara ve işletmecilere sağladığı ekstra özelliklerle, hizmet kalitesinin artmasına büyük katkı sağlayacak.

Yeni sistem bugün başladı. 15 Haziran (bugün) ve 16 Haziran Cuma gününe (yarın) kadar belediye araçlarından ücretsiz biniş devam edecek, dileyen vatandaşlar Kart 27’leri ile sarı ve mavi halk otobüslerine biniş yapabilecekler. 17 Haziran 2017 Cumartesi günü ise ücretsiz ve paralı biniş tamamen sona erecek, sadece kart ile binilebilecek.

Gaziantep Kart Yükleme Noktaları’nda eski Kart 27’nin aktifleşmesi için bir defa okutulması gerekiyor (Kart27'nin 31 Ağustos'a kadar geçerlilik süresi var). Bu işlemin yapılmasının ardından eski kartlar yeni sistemde çalışabilecek, içlerinde yüklü bakiyeler aktif hale gelecek, yeni yükleme yapılabilecek, tüm araçlara biniş yapabilecek.

Ücretsiz ve indirimli aktarma sistemi 17 Haziran Cumartesi devreye girecek. Konuyla alakalı bilgilendirme, araçların içindeki cihazlardan da anons edilecek. Kart 27 aktivasyonuyla ilgili her türlü sorunda Ömeriye Camii karşısındaki Gaziantep Kart İşlem Merkezi’ne müracaat edebilir.

KART 27 SAHİPLERİ ÜCRETSİZ OLARAK KARTLARINI GAZİANTEP KART İLE DEĞİŞTİREBİLECEK

Gaziantep Kart sistemiyle yeni gelecek özelliklerden tüm vatandaşların faydalanabilmesi için mevcut Kart 27’lerin Gaziantep Kart ile değiştirilmesi gerekiyor.

Kart 27’lerin kullanımı 31 Ağustos 2017 tarihine kadar mümkün. Bu tarihe kadar eski kartlar çalışmaya devam edecek. 1 Temmuz 2017 günü itibariyle kartların değişim süreci başlayacak. 1 Temmuz 2017 - 31 Ağustos 2017 tarihleri arasında bütün Kart 27 sahipleri ücretsiz olarak kartlarını Gaziantep Kart ile değiştirebilecekler.

Bu değişim kart tiplerine göre farklı noktalardan yapılacak. Standart tam Kart 27‘si olan vatandaşlarımız gaziantepkart.com.tr adresinden yayınlanan tüm yükleme noktalarından eski kartlarındaki bakiyeleri tükettikten sonra kartlarını vererek yenilerini ücretsiz olarak alabilecekler.

Resimli Kart 27 sahibi vatandaşlarımız yani indirimli veya ücretsiz (serbest) kart sahipleri 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Ömeriye Camii karşısı ve Gaziantep Üniversitesi önündeki Gaziantep Kart İşlem Merkezi noktalarının birisinden, yaklaşık 5 dakika sürecek bir işlemle kartlarını yenilemeleri gerekiyor.

Resimli (kişiselleştirilmiş) Kart 27 sahibi vatandaşlarımız, yeni kartlarını almaya geldiklerinde sahip oldukları kart tipine göre istenilen belgeleri getirmeleri gerekiyor.

Ellerinde 3 binişlik kart kalan vatandaşlarımızın biletlerindeki bakiyelerle ilgili süreç ise 15 Temmuz itibariyle başlayacak.

-YENİ SİSTEMİN ÖZELLİKLERİ

Dünyada kullanılan tüm temassız kredi kartları ile biniş yapılabilecek. Böylelikle Gaziantep Kart‘ı olmayan vatandaşlarımızın da seyahat edebilmesi mümkün olabilecek. Tüm NFC özellikli akıllı cep telefonları ile kart kullanmadan araçlara biniş yapılabilecek. Akıllı telefonlarda kullanılacak mobil uygulama ile telefon bir kart gibi okutulabilecek.

Vatandaşlarımız herhangi bir yere gitmeden internetten “Gaziantep Kart”ına para yükleyebilecek. Vatandaşlarımız isterlerse kartlarında kalan paranın miktarını internetten her zaman öğrenebilecek.  Yeni mobil uygulamadaki “Otobüsüm Nerede” ve “Nasıl Giderim” özellikleri ile vatandaşlarımız gitmek istedikleri yere rota planlaması yapabilecek. Daha önce devreye alınmaya başlanan akıllı durak uygulaması genişletilerek bekleme süreleri hesaplanabilecek ve mobil uygulama üzerinden tüm duraklardaki bekleme süreleri anlık görüntülenebilir olacak.

Yeni sisteme ait yeni kart otomatları kurulacak ve sayısı mevcudun iki katına çıkarılacak. Yeni kart otomatları ile birlikte sadece dolum değil kart satışı da yapılabilir hale getirilecek. Vatandaşlarımız toplu ulaşımı kullanan çocuklarının ne zaman, hangi otobüse veya tramvaya bindiğini ve nereden nereye gittiğini öğrenebilecek. Otobüs ve tramvaylarda yasalara aykırı herhangi bir olumsuzluk olduğunda şoför panik butonuna basarak emniyete haber verebilecek.

Yeni sistemle ilgili bilgilendirme ve açıklamalar Gaziantep Kart’ın resmi  twitter ve facebook (https://twitter.com/gaziantepkart ile https://www.facebook.com/gaziantepkart/) hesaplarında yapılmaya devam ediliyor. 

Bu Haber 2017-06-15 12:00:01 Tarihinde Eklenmiştir.

Bazı Projeler

 • SEYAHAT YAZARLARI GAZİANTEP'İ GİDİLEBİLECEK İLK 10 ŞEHİR ARASINDA GÖSTERDİ

     Ramazan ayı sonrası ve yaz mevsiminin sıcak yaz günlerinden sonra gelen bayram tatili için yapılan araştırmalar sonrası gidilebilecek 10 şehir belirlendi. Tarihi, kültürü ve damak tadıyla konuklarını her anlamda tatmin edebilen Gaziantep de bu 10 şehir arasınd

 • GAZİANTEP’TE RAMAZAN DOLU DOLU GEÇTİ

     Her gün geleneksel ramazan eğlencelerinden Ramazan Kumpanyası ekibinin hazırlamış olduğu gösteriler, orta oyunlar, Hacivat-Karagöz gölge ve canlı oyunları özellikle çocuklar tarafından büyük bir beğeniyle takip edildi. Kültür Bakanlığı

 • ÇÖLYAK HASTALARI KURABİYE YAPTI

     Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay, Mehmet Reşit Göğüş Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi’ndeki etkinlikte yaptığı konuşmada, ramazan ayının sonuna gelindiğini hatırlatarak, kentin bir takım gelenek ve görenekleri olduğunu, özel

 • GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR’İN BAYRAM HAZIRLIKLARI TAMAM

     Ulaşım, güvenli alışveriş, mezarlık, turizm konusunda bir takım tedbirlerin yanında vatandaşlara kolaylıklar sunan belediye, 4 günlük bayram tatili ve öncesini huzurlu geçmesini sağlayacak önlemlerini aldı. Bayramda Gaziantep Büyükşehir Belediy

Haberler

 • KEMAL KÖKER VİYADÜK KÖPRÜSÜ YIKILIYOR

          UKOME kararı ile yıkılacak olan Kemal Köker Viyadük Köprüsü 28 Haziran’dan sonra trafiğe de kapatılacak. Köprünün 1990-91 yıllarında yapıldığını, artan trafik yoğunluğundan dolayı şehrin trafik yükünü kaldırama

 • GAZİANTEP’TE BAYRAMA ÖZEL ATÖLYELER

     Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi, bayrama sayılı günler kala çalışmalarını hızlandırdı. 210 kişinin katıldığı, Gaziantep mutfağının olmazsa olmazlarından

 • DÜNYA MÜLTECİLER HAFTASI

     Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen ve Dünya Mülteciler Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe 550 mülteci çocuk katıldı. Aileleriyle birlikte gelen mülteci çocuklar Türk ve Suriyeli &ccedi

 • “BAYRAMLARIMIZDA YAŞADIĞIMIZ MANEVİYATIN MUHAFAZASI GELECEĞE DAİR EN BÜYÜK GÜVENCELERİMİZDEN BİRİDİR”

     Şahin, mesajında, bayramların insanları birleştiren, yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları tamir eden ilahi bir armağan olduğunu kaydetti. Mübarek ramazan ayının hediyesi Ramazan Bayramı’nın, birlik ve beraberliğin pekiştiği, dayanışman